Informačná stránka organizácie SAV

Matematický ústav SAV

Publikácie za rok 2019

Publikačná činnosť obsahuje údaje z on-line databázy Ústrednej Knižnice SAV.

Zvoľte si rok vykazovania publikácií:

Zvoľte si kategóriu pre výpis publikácií:
  • DANCA, Marius-F. - FEČKAN, Michal. Hidden chaotic attractors and chaos suppression in an impulsive discrete economical supply and demand dynamical system. In Communications in nonlinear science and numerical simulation, 2019, vol. 74, p. 1-13. ISSN 1007-5704. Dostupné na internete: <https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1007570419300760>. Typ: ADCA
  • DANCA, Marius-F. - FEČKAN, Michal - POSPÍŠIL, Michal. Difference equations with impulses. In Opuscula Mathematica, 2019, vol. 39, no. 1, p. 5-22. ISSN 1232-9274. Dostupné na internete: <https://www.opuscula.agh.edu.pl/vol39/1/art/opuscula_math_3901.pdf>. Typ: ADMB
  • DVUREČENSKIJ, Anatolij - ZAHIRI, Omid. EMV-pairs. In International Journal of General Systems, 2019, vol. 48, no. 4, p. 382-405. ISSN 0308-1079. Dostupné na internete: <https://www.tandfonline.com/doi/pdf/10.1080/03081079.2019.1584893?needAccess=true>. Typ: ADCA
  • DVUREČENSKIJ, Anatolij - ZAHIRI, Omid. The Loomis-Sikorski theorem for EMV-algebras. In Journal of the Australian Mathematical Society, 2019, vol. 106, no. 2, p. 200-234. ISSN 1446-7887. Typ: ADCA
  • DVUREČENSKIJ, Anatolij. Zomrel prof. RNDr. Pavol Brunovský, DrSc. In Pokroky matematiky, fyziky a astronomie, 2018, roč. 63, č. 4, s. 285-287. ISSN 0032-2423. Typ: GII
  • DVUREČENSKIJ, Anatolij. Prof. RNDr. Pavel Brunovský, DrSc. passed away : *Dec. 5, 1934 - †Dec. 14, 2018 . In Mathematica Slovaca, 2019, vol. 69, no. 1, p. 1-4. ISSN 0139-9918. Typ: GII
  • FEČKAN, Michal. A survey on the Melnikov theory for implicit ordinary differential equations with applications to RLC circuits. In Mathematics Applies to Engineering, Modelling, and Social Issues : Studies in Systems, Decision and Control. 200. - Cham : Springer, 2019, p. 121-160. ISBN 978-3-030-12231-7. ISSN 2198-4182. Typ: ABC
  • FEČKAN, Michal - WANG, JinRong. Periodic impulsive fractional differential equations. In Advances in Nonlinear Analysis, 2019, vol. 8, no. 1, p. 482-496. ISSN 2191-9496. Typ: ADCA
  • FEČKAN, Michal - POSPÍŠIL, Michal - WANG, JinRong. Note on weakly fractional differential equations. In Advances in Difference Equations, 2019, vol. 143, p. [1-11]. ISSN 1687-1839. Dostupné na internete: <https://advancesindifferenceequations.springeropen.com/track/pdf/10.1186/s13662-019-2086-4>. Typ: ADCA
  • FRANCA, M. - POSPÍŠIL, Michal. New global bifurcation diagrams for piecewise smooth systems: Transversality of homoclinic points does not imply chaos. In Journal of Differential Equations, 2019, vol. 266, no. 2-3, p. 1429-1461. ISSN 0022-0396. Dostupné na internete: <https://www.sciencedirect.com/journal/journal-of-differential-equations/vol/266/issue/2>. Typ: ADCA
  • HOLZER, Markus - HOSPODÁR, Michal. The range of state complexities of languages resulting from the cut operation. In Lecture Notes in Computer Science : Language and Automata Theory and Applications, 2019, vol.11417, p. 190-202. ISSN 0302-9743. Typ: ADMB
  • HOSPODÁR, Michal - JIRÁSKOVÁ, Galina. The complexity of concatenation on deterministic and alternating finite automata. In RAIRO : Theoretical Informatics and Applications, 2018, vol. 52, no. 2-4, p. 153-168. (0.350 - IF2017). (2018 - Current Contents). ISSN 0988-3754. Typ: ADCA
  • HOSPODÁR, Michal - JIRÁSKOVÁ, Galina - MLYNÁRČIK, Peter. Descriptional complexity of the forever operator. In International Journal of Foundations of Computer Science, 2019, vol. 30, no. 1, p. 115-134. ISSN 0129-0541. Typ: ADCA
  • JIRÁSKOVÁ, Galina - KLÍMA, Ondřej. Deterministic biautomata and subclasses of deterministic linear languages. In Lecture Notes in Computer Science : Language and Automata Theory and Applications, 2019, vol.11417, p. 315-327. ISSN 0302-9743. Typ: ADMB
  • KADKHODA, Nematollah - FEČKAN, Michal - KHALILI, Yasser. Application of the exp(-\phi)-expansion method to the Pochhammer-Chree equation. In Filomat, 2018, vol. 32, no. 9, p. 3347-3354. (0.635 - IF2017). ISSN 0354-5180. Typ: ADMA
  • LIU, Kui - FEČKAN, Michal - O'REGAN, D. - WANG, JinRong. Hyers-Ulam stability and existence of solutions for differential equations with Caputo-Fabrizio fractional derivative. In Mathematics, 2019, vol. 7, no. 4, art. no. 333. ISSN 2227-7390. Dostupné na internete: <https://www.mdpi.com/2227-7390/7/4/333>. Typ: ADMB
  • LÓPEZ POUSO, Rodrigo - MÁRQUEZ ALBÉS, Ignacio - MONTEIRO, Giselle Antunes. Extremal solutions of systems of measure differential equations and applications in the study of Stieltjes differential problems. In Electronic Journal of Qualitative Theory of Differential Equations, 2018, no. 38, p. 1-24. (0.881 - IF2017). (2018 - Current Contents). ISSN 1417-3875. Typ: ADCA
  • MONTEIRO, Giselle Antunes - SLAVÍK, Antonín - TVRDÝ, Milan. Kurzweil-Stieltjes Integral : Theory and Applications. New Jersey : World Scientific Publishing, 2019. 382 p. Series in Real Analysis, vol. 15. ISBN 978-981-4641-77-7. Typ: AAA
  • REN, Lulu - WANG, JinRong - FEČKAN, Michal. Asymptotically periodic solutions for caputo type fractional evolution equations. In Fractional Calculus and Applied Analysis, 2018, vol. 21, no. 5, p. 1294-1312. (2.865 - IF2017). (2018 - Current Contents). ISSN 1311-0454. Typ: ADCA
  • RIEČAN, Beloslav - MARKECHOVÁ, Dagmar. Rényi entropy and Rényi divergence in the intuitionistic fuzzy case. In Tatra Mountains Mathematical Publications, 2018, vol. 72, p. 77-105. ISSN 1210-3195. Typ: ADNB
  • SOTIROVA, Evdokia - SHANNON, Anthony G. - KIM, Taekyun - KRAWCZAK, Maciej - MELO-PINTO, Pedro - RIEČAN, Beloslav. Intuitionistic fuzzy evaluations for the analysis of a student’s knowledge in university e-learning courses. In Ituitionistic Fuzziness and Other Intelligent Theories and Their Applications : Studies in Computational Intelligence. 757. - Springer International Publishing, 2019, p. 95-100. ISBN 978-3-319-78930-9. ISSN 1860-949X. Typ: AECA
  • ŠUCH, Ondrej - KLIMO, Martin - KEMP, N.T. - ŠKVAREK, Ondrej. Passive memristor synaptic circuits with multiple timing dependent plasticity mechanisms. In AEU-International Journal of Electronics and Communications, 2018, vol. 96, p. 252-259. (2.115 - IF2017). (2018 - Current Contents). ISSN 1434-8411. Typ: ADCA
  • YANG, Peng - WANG, JinRong - O'REGAN, D. - FEČKAN, Michal. Inertial manifold for semi-linear non-instantaneous impulsive parabolic equations in an admissible space. In Communications in Nonlinear Science and Numerical Simulation, 2019, vol. 75, p. 174-191. ISSN 1007-5704. Dostupné na internete: <https://www.sciencedirect.com/journal/communications-in-nonlinear-science-and-numerical-simulation/vol/75/suppl/C>. Typ: ADCA
  • YOU, Zhongli - WANG, JinRong - ZHOU, Yong - FEČKAN, Michal. Representation of solutions and finite time stability for delay differential systems with impulsive effects. In International Journal of Nonlinear Sciences and Numerical Simulation, 2019, vol. 20, no. 2, p. 205-221. ISSN 1565-1339. Typ: ADCA

Ohlasy:
1.1 Citácie v zahraničných publikáciách registrované v citačných indexoch Web of Science Core Collection
1.2 Citácie v zahraničných publikáciách registrované v databáze SCOPUS
2.1 Citácie v domácich publikáciách registrované v citačných indexoch Web of Science Core Collection
2.2 Citácie v domácich publikáciách registrované v databáze SCOPUS
*3 Citácie v zahraničných publikáciách neregistrované v citačných indexoch
3.1 Citácie v zahraničných publikáciách neregistrované v citačných indexoch
3.2 Citácie v zahraničných publikáciách registrované v iných vedeckých citačných databázach, ako je Web of Science Core Collection a Scopus
*4 Citácie v domácich publikáciách neregistrované v citačných indexoch
4.1 Citácie v domácich publikáciách neregistrované v citačných indexoch
4.2 Citácie v domácich publikáciách registrované v iných vedeckých citačných databázach, ako je Web of Science Core Collection a Scopus
5 Recenzie v zahraničných publikáciách
6 Recenzie v domácich publikáciách
7 Umelecké kritiky zahraničné
8 Umelecké kritiky domáce
9 Reprodukcie umeleckých diel autora v zahraničnej publikácii alebo médiu
*9 Citácie v zahraničných publikáciách registrované v iných vedeckých citačných databázach, ako je Web of Science Core Collection a Scopus
10 Reprodukcie umeleckých diel autora domácej publikácii alebo médiu
*10 Citácie v domácich publikáciách registrované v iných vedeckých citačných databázach, ako je Web of Science Core Collection a Scopus